לרשותכם מידע קצר על אודות סוגי פצעים שטחיים:

שריטות ושפשופים  (GRAZE)

הפגיעות היומיומיות הנפוצות ביותר הן פצעים קלים. בין אם הילד נפל  בגן המשחקים על הברכיים או על המרפקים או הילדה נבחלה מנפילה מהאופניים- ניתן לרפא שפשופים בבית באמצעות המוצרים המתאימים.

שריטה או שפשפוף הינם פגיעות שטחיות בעור. מכיון שהפגיעה שטחית, רק השכבה העליונה נפגעת וגורמת לפגיעה קלה בקצות העצבים ובכלי הדם.

יחד עם זאת הפציעה עלולה לגרום לכאב בעיקר בסמיכות לפציעה ולצלקת. טיפול נכון יכול להפחית כאב המיידי, לטפל, לחטא ולהביא לריפוי מהיר יותר ללא צלקות.

חתכים

בין אם חתכת עצמך בזמן קיצוץ הירקות ובין אם במהלך תיקון הגדר – ניתן לרפא חתכים בבית באמצעות המוצרים המתאימים.

חתך הוא פתח בעור אשר נגרם על ידי חפץ חד כגון סכין או מספריים. כאשר העור ניזוק, גם מבנים שונים כמו כלי דם או קצות עצבים ייפגעו ולעתים קרובות יתרחש דימום.

יחד עם זאת גם חתך קטן עלול לגרום לכאב מציק לאורך מה ימים.  טיפול נכון יכול להפחית כאב המיידי, לטפל, לחטא ולהביא לריפוי מהיר יותר ללא צלקות.

כוויה שטחית

הפגיעות היומיומיות הנפוצות ביותר הן פצעים קלים. בין אם נכוות ממים רותחים או מהתנור הלוהט – ניתן לרפא כוויות בבית באמצעות המוצרים המתאימים.

'כוויה שטחית' או אפילו 'כוויה' היא פגיעה בעור הנגרמת מחשיפה לחום עז או ממגע פיזי עם חפץ או חומר בוער. כוויה עלולה לפגוע הן בעור והן ברקמה הבסיסית.

יחד עם זאת גם כוויה שטחית כואבת ויכולה להזדהם.  טיפול נכון יכול להפחית כאב המיידי, לטפל, לחטא ולהביא לריפוי מהיר יותר ללא צלקות.

כווית שמש

לצערנו כוויות שמש עדיין נפוצות בארצנו החמה.

חשיפה מוגזמת לשמש UVA / UVB עלולה לגרום לכוויות . אז בין אם חשפת את עורך לשמש לזמן רב מדי בזמן השתפזות בחופשה או אולי בזמן הליכה או במשחק – ניתן לטפל בכוויות שמש בבית באמצעות המוצרים המתאימים.

לעתים קרובות כוויות שמש מורגשת רק כשמאוחר מדי. העור מאדים, נעשה מודלק ורגיש מאוד ולעיתים מעלה שלפוחיות והעור יכול להתקלף.

כוויית שמש עלולה להכאיב ולהטריד מאוד בעיקר ילדים קטנים. הטפול הטוב ביותר בכווית שמש היא המנעות ושמירה על חשיפה נבונה לשמש.  אך אם נכוות טיפול נכון יכול להפחית כאב המיידי, לטפל, לחטא ולהביא לריפוי מהיר יותר.

טיפול לאחר בטיפול בלייזר

טיפול בלייזר משמש ברפואת העור והוא דרך יעילה לטיפול במצבי עור שונים, כגון דליות ורידים, פיגמנטציה, קמטים, רוזצאה וצלקות אקנה. ניתן להשתמש בטיפול בלייזר גם להסרת שיער לצמיתות או להסרת קעקועים – ניתן וכדאי לטפל בכאב ובאדמומיות לאחר הטיפול באמצעות המוצרים המתאימים.

במהלך טיפול בלייזר קרן אור מרוכזת מופנית אל העור, לאחר הטיפול העור יכול להיות אדום, נפוח וכואב.

בחזרה למתחם תוכן טיפול בפצע שטחי >>

צרו עמנו קשר באמצעות:


השאירו פרטים ונחזור אליכם